Dla kogo to dobry wybór?

Szkoła średnia dla nastolatka/i, który/a:

  • może czuć się niekomfortowo w tradycyjnym systemie edukacji, w licznych klasach –  z powodów zdrowotnych, emocjonalnych lub innych;
  • pragnie rozwijać lub odkrywać swoje pasje, poszukuje swojej drogi;
  • chce robić postępy na miarę swoich możliwości i we własnym tempie;
  • stawia sobie inne cele niż posiadanie matury – rozwój, samodzielność oraz zdobycie wiedzy praktycznej i przydatnych umiejętności

Zapewniamy pracę w małych grupach, w dostosowanym indywidualnie zakresie,
wśród życzliwych nauczycieli i specjalistów.

Co zyskuje absolwent/ka Liceum Praktycznego? 

Wykształcenie średnie daje możliwość przystąpienia do matury. W trakcie nauki w LP, najważniejszym celem jest odkrycie i ugruntowanie praktycznej ścieżki, którą uczeń chce podążać.

Jeśli uczeń ukończy Liceum bez uzyskania matury, ma możliwość kontynuowania nauki w szkołach policealnych lub na kursach zawodowych. Ma także możliwość podjęcia pracy tam, gdzie wymagane jest wykształcenie przynajmniej średnie.

 
 
Jesteś rodzicem #ósmoklasisty, a przed Tobą i Twoim dzieckiem stoi trudny wybór szkoły średniej? 👉 Pozwól, że w najbliższych dniach „oprowadzimy Cię” po założeniach Liceum Praktycznego.
🟠 Ta szkoła nie jest eksperymentem, tylko prawdziwie innowacyjnym formatem. ⬇️
🟠 Zebraliśmy własne doświadczenia z 10 lat budowania edukacji alternatywnej. Ułożyliśmy wiedzę z obserwacji zmian w edukacji i zmian pokoleniowych. Odkryliśmy, na jakie potrzeby edukacyjne żadna dotychczasowa szkoła nie odpowiedziała. ⬇️
🟠 Podjęliśmy wyzwanie! Bo wiemy JAK to zrobić. Bo każdy młody człowiek zasługuje na Dobrą Edukację. ⬇️
🟠 Tak powstało Liceum Praktyczne, które w 2023 roku przyjęło do siebie pierwszych uczniów. ⬇️
▶️ Teraz zapraszamy kolejny rocznik.
#Nabór do pierwszej klasy na rok szkolny 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣/2️⃣5️⃣ jest #otwarty.
 
🟠 szkoła #sprawcza – tworzymy warunki do tego, by uczniowie w wzięli odpowiedzialność za swoją drogę edukacyjną. 🟠 szkoła #ciekawa ucznia – w tej drodze edukacyjnej jesteśmy RAZEM.
🙂 Nauczyciele nie ograniczają się do: #wykładam i #sprawdzam.
🟠 szkoła #przyjazna sensorycznie – wyraża się na przykład przez brak dzwonków, dbałość o poziom hałasów, współpracę w kameralnych grupach, zrozumienie dla potrzeby ruchu, zrozumienie dla przebodźcowania…
🟠 szkoła #świadoma – szanujemy dotychczasowe doświadczenia edukacyjne uczniów, sprawdzamy co możemy zrobić, by odbudować zaufanie do ludzi (kadry i rówieśników), instytucji (szkoły) i procesu (nauki, rozwoju).
🟠 szkoła #włączająca – kadra jest gotowa na to, by odpowiedzieć na potrzeby osób z orzeczeniami i niepełnosprawnościami.
✅ Nabór do pierwszej klasy na rok szkolny 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ 🟠 2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣ jest otwarty.
📞+48 661 96 66 96
🟠 Przyjmujemy uczennice i uczniów do klasy 1️⃣
🟠 Dołączyć można także do klasy 2️⃣
🟠 Porozmawiajmy!
 
 
➡️ Podstawą do wydania decyzji jest określenie, w jakim stopniu, kadra Liceum Praktycznego jest w stanie opracować i skutecznie realizować z uczennicą/uczniem Indywidualną Drogę Edukacyjnego Rozwoju (IDER).
➡️ Już na wstępnym etapie określamy, czy edukacja w Liceum Praktycznym może przyczynić się do optymalnego rozwoju możliwości uczennicy bądź ucznia.
🟠 Jak przebiega proces rekrutacyjny?
✅ Wypełniasz formularz zgłoszeniowy
✅ Kontaktujemy się z Tobą i ustalamy termin rozmowy rekrutacyjnej.
✅ Spotykamy się w Liceum, podczas rozmowy odpowiadamy na pytania #kandydata i #rodziców.
✅ Poprosimy Cię o skompletowanie i dostarczenie dokumentów.
✅ W przeciągu kilku dni od dostarczenia dokumentów otrzymujesz decyzję dotyczącą przyjęcia.
 
 
Przygotowanie uczniów do tego, by osiągnęli najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym – to nie jest cel w Liceum Praktyczne.
Bo samo przygotowanie do matury do duże, pracochłonne wyzwanie i nie daje odpowiedzi na wiele pytań:
 
🟠  jakie są moje predyspozycje?
🟠  w jakich działaniach znajdę spełnienie?
🟠 „kim” chcę być w przyszłości?
🟠  co muszę zrobić, żeby to osiągnąć?
 
🎯 Nasz główny cel to – towarzyszenie uczniowi w procesie, w którym odnajdzie optymalną dla siebie ścieżkę rozwoju. Tak, by po 4 latach miał praktyczne narzędzia i odpowiedzi, co robić dalej. By znał proces i możliwości, które są przed nim.
 
🟠 Jeśli 8️⃣-klasist_ już teraz wie, że chce w przyszłości studiować medycynę i ma do tego predyspozycje. To przygotowanie do matury to jej/jego cel. Musi położyć nacisk na biologię i chemię.
🟠 Jeśli 8️⃣-klasist_ już teraz wie, że jej/jego życiowa pasją jest gotowanie i chce nabywać umiejętności kulinarnych, to odpowiednim wyborem będzie szkoła z takim, specjalistycznym profilem.
 
Często bywa jednak tak, że #uczeń #wybiera między opcjami, do których nie jest przekonany. Pomijając presję otoczeni – po prostu musi wybrać szkołę, do której „dostanie się” ze swoimi wynikami egzaminu.
W #badaniach GUS możemy znaleźć informacje, że ponad 50% dorosłych Polek i Polaków wykonuje zadania niezgodne z profilem ukończonego wykształcenia. Mniej niż 10% w jakimś stopniu wykorzystuje umiejętności i wiedzę zdobytą w trakcie kształcenia, chociaż nie w takim zakresie, jak przewidywali.
A przecież Ci dorośli, aktywni zawodowo ludzie też kiedyś stali przed wyborem szkoły średniej!
 
🟠 Dlatego teraz: #samoświadomość, #zamiast #wyniku maturalnego, może być kartą przetargową do budowania stabilnej i spełnionej przyszłości.
🔵 Proponujemy młodzieży sprawdzanie predyspozycji i konsekwentne poszukiwanie drogi, zamiast podążania w przypadkowo wybranym nurcie.

⚫️ Do tego potrzebna jest praca na wewnętrznej motywacji, którą wzmacniamy w Liceum Praktycznym.

Theme: Overlay by Kaira
Liceum Praktyczne w Gdańsku
Skip to content