Szkoła średnia dla nastolatka/i, który/a:
- może czuć się niekomfortowo w tradycyjnym systemie edukacji, w licznych klasach – z powodów zdrowotnych, emocjonalnych lub innych;
- pragnie rozwijać lub odkrywać swoje pasje, poszukuje swojej drogi;
- chce robić postępy na miarę swoich możliwości i we własnym tempie;
- stawia sobie inne cele niż posiadanie matury – rozwój, samodzielność oraz zdobycie wiedzy praktycznej i przydatnych umiejętności.
Zapewniamy pracę w małych grupach, w dostosowanym indywidualnie zakresie,
wśród życzliwych nauczycieli i specjalistów.
Co zyskuje absolwent/ka Liceum Praktycznego?
Wykształcenie średnie daje możliwość przystąpienia do matury. W trakcie nauki w LP, najważniejszym celem jest odkrycie i ugruntowanie praktycznej ścieżki, którą uczeń chce podążać.
Jeśli uczeń ukończy Liceum bez uzyskania matury, ma możliwość kontynuowania nauki w szkołach policealnych lub na kursach zawodowych. Ma także możliwość podjęcia pracy tam, gdzie wymagane jest wykształcenie przynajmniej średnie.
Jesteś rodzicem #ósmoklasisty, a przed Tobą i Twoim dzieckiem stoi trudny wybór szkoły średniej? Pozwól, że w najbliższych dniach „oprowadzimy Cię” po założeniach Liceum Praktycznego.
Ta szkoła nie jest eksperymentem, tylko prawdziwie innowacyjnym formatem.
Zebraliśmy własne doświadczenia z 10 lat budowania edukacji alternatywnej. Ułożyliśmy wiedzę z obserwacji zmian w edukacji i zmian pokoleniowych. Odkryliśmy, na jakie potrzeby edukacyjne żadna dotychczasowa szkoła nie odpowiedziała.
Podjęliśmy wyzwanie! Bo wiemy JAK to zrobić. Bo każdy młody człowiek zasługuje na Dobrą Edukację.
Tak powstało Liceum Praktyczne, które w 2023 roku przyjęło do siebie pierwszych uczniów.
Teraz zapraszamy kolejny rocznik.
Nauczyciele nie ograniczają się do: #wykładam i #sprawdzam.
szkoła #przyjazna sensorycznie – wyraża się na przykład przez brak dzwonków, dbałość o poziom hałasów, współpracę w kameralnych grupach, zrozumienie dla potrzeby ruchu, zrozumienie dla przebodźcowania…
szkoła #świadoma – szanujemy dotychczasowe doświadczenia edukacyjne uczniów, sprawdzamy co możemy zrobić, by odbudować zaufanie do ludzi (kadry i rówieśników), instytucji (szkoły) i procesu (nauki, rozwoju).
szkoła #włączająca – kadra jest gotowa na to, by odpowiedzieć na potrzeby osób z orzeczeniami i niepełnosprawnościami.
Nabór do pierwszej klasy na rok szkolny jest otwarty.
+48 661 96 66 96
+48 661 96 66 96
Przyjmujemy uczennice i uczniów do klasy
Dołączyć można także do klasy
Porozmawiajmy!
Podstawą do wydania decyzji jest określenie, w jakim stopniu, kadra Liceum Praktycznego jest w stanie opracować i skutecznie realizować z uczennicą/uczniem Indywidualną Drogę Edukacyjnego Rozwoju (IDER).
Już na wstępnym etapie określamy, czy edukacja w Liceum Praktycznym może przyczynić się do optymalnego rozwoju możliwości uczennicy bądź ucznia.
Jak przebiega proces rekrutacyjny?
Wypełniasz formularz zgłoszeniowy.
Kontaktujemy się z Tobą i ustalamy termin rozmowy rekrutacyjnej.
Spotykamy się w Liceum, podczas rozmowy odpowiadamy na pytania #kandydata i #rodziców.
Poprosimy Cię o skompletowanie i dostarczenie dokumentów.
W przeciągu kilku dni od dostarczenia dokumentów otrzymujesz decyzję dotyczącą przyjęcia.
Przygotowanie uczniów do tego, by osiągnęli najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym – to nie jest cel w Liceum Praktyczne.
Bo samo przygotowanie do matury do duże, pracochłonne wyzwanie i nie daje odpowiedzi na wiele pytań:
jakie są moje predyspozycje?
w jakich działaniach znajdę spełnienie?
„kim” chcę być w przyszłości?
co muszę zrobić, żeby to osiągnąć?
Nasz główny cel to – towarzyszenie uczniowi w procesie, w którym odnajdzie optymalną dla siebie ścieżkę rozwoju. Tak, by po 4 latach miał praktyczne narzędzia i odpowiedzi, co robić dalej. By znał proces i możliwości, które są przed nim.
Jeśli -klasist_ już teraz wie, że chce w przyszłości studiować medycynę i ma do tego predyspozycje. To przygotowanie do matury to jej/jego cel. Musi położyć nacisk na biologię i chemię.
Jeśli -klasist_ już teraz wie, że jej/jego życiowa pasją jest gotowanie i chce nabywać umiejętności kulinarnych, to odpowiednim wyborem będzie szkoła z takim, specjalistycznym profilem.
W #badaniach GUS możemy znaleźć informacje, że ponad 50% dorosłych Polek i Polaków wykonuje zadania niezgodne z profilem ukończonego wykształcenia. Mniej niż 10% w jakimś stopniu wykorzystuje umiejętności i wiedzę zdobytą w trakcie kształcenia, chociaż nie w takim zakresie, jak przewidywali.
A przecież Ci dorośli, aktywni zawodowo ludzie też kiedyś stali przed wyborem szkoły średniej!
Dlatego teraz: #samoświadomość, #zamiast #wyniku maturalnego, może być kartą przetargową do budowania stabilnej i spełnionej przyszłości.
Proponujemy młodzieży sprawdzanie predyspozycji i konsekwentne poszukiwanie drogi, zamiast podążania w przypadkowo wybranym nurcie.
Do tego potrzebna jest praca na wewnętrznej motywacji, którą wzmacniamy w Liceum Praktycznym.
Zapraszamy do rekrutacji