Liceum Praktyczne – o nas

Cel, misja, wizja.

Uzyskane wykształcenie średnie daje możliwość przystąpienia do matury, ale w trakcie nauki w Liceum Praktycznym najważniejszym celem jest odkrycie i ugruntowanie praktycznej ścieżki, którą uczeń chce podążać.

Jeśli uczeń ukończy liceum bez uzyskania matury, ma możliwość kontynuowania nauki w szkołach policealnych lub na kursach zawodowych, a także podjęcia pracy tam, gdzie wymagane jest wykształcenie przynajmniej średnie.

Liceum Praktyczne to trzecia propozycja, dająca więcej czasu na dojrzewanie do znalezienia swojej drogi zawodowej, zamiast konieczności szybkiego podejmowania często przypadkowych decyzji.

Uczeń na starcie może wybrać Liceum Praktyczne, gdy chce uzyskać średnie wykształcenie i oprócz tego doskonalić wybrane praktyczne umiejętności.

Praktyczny program edukacyjny jest dostosowany do możliwości                i potrzeb rozwojowych uczniów, którzy widzą przed sobą inne cele niż podjęcie studiów wyższych.

Proponujemy rozszerzanie języków obcych – angielskiego i francuskiego, nie proponujemy innych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Oferujemy realizowanie większości obowiązkowych przedmiotów blokowo lub projektowo oraz realizowanie wybranego modułu praktyk.

Więcej informacji o warunkach rekrutacji uczniów.

Znamy się?
Oceń nas!